CK Enerji Akdeniz Elektrik’in ilk kez açıkladığı Gayrimenkulün Enerjisi raporu; Antalya, Burdur ve Isparta’da gayrimenkul sektöründeki hareketi gözler önüne serdi.

Yılın ilk dokuz ayında üç ilde toplam 139 bin 928 abone taşınırken en büyük hareket Antalya Kepez’de gözlendi. Turizm sektörünün bölgeye etkisinin de ortaya konduğu rapora göre; turizmde bu yıl yaşanan hareketlilik ile yılın ilk dokuz ayında bölgede elektrik tüketimi yüzde 27 artarak rekor kırdı. Elektrik tüketiminin yüzde 21’i turistik tesislerde gerçekleşti. Bölgede yabancı abone sayısı ise 37,6 bini aştı.

Turizmin başkenti Antalya ile Burdur ve Isparta’da görevli tedarik şirketi olarak perakende elektrik satış hizmeti veren CK Enerji Akdeniz Elektrik, ‘Gayrimenkulün Enerjisi’ raporunu açıkladı. Rapora göre yılın ilk dokuz ayında toplam 139 bin 928 taşınma hareketi gözlendi. İlk dokuz ayda yabancı ziyaretçi sayısında kırılan rekorlar, elektrik tüketiminde de rekor artışları beraberinde getirdi. Ocak-Eylül 2018 dönemindeki elektrik tüketimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artarken, toplam tüketimin yüzde 21’i turizm işletmelerinde gerçekleşti.

Antalya, Burdur ve Isparta’daki hareketi gözler önüne seren Gayrimenkulün Enerjisi raporunun ilk verilerini paylaşmak üzere basın mensupları ile bir araya gelen CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, “Hizmet bölgemizde her gün yaklaşık 519 abone taşınıyor. Yeni aboneler ve turizmdeki hareketle bölgedeki elektrik tüketimi de rekorlar kırıyor. Yeni ve devir abonelik işlemlerini geçmişe göre çok daha kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Ayrıca yeni nesil sadakat programı CKPLUS® Fırsatlar Dünyası ile birçok avantaj sunuyoruz. Bundan sonra düzenli olarak açıklayacağımız Gayrimenkulün Enerjisi raporu sadece bize değil, birçok farklı sektöre kaynak olacak” dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları