KEMER’DE DANS VE MÜZİK FESTİVALİ
Kemer Beldibi Mahallesinde bir otelde düzenlenen Dans ve Müzik Festivali organizatörleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.

Organizatörler Alla Chudinova ve Evgeniy Chudinov tarafından“Tüm ruhunla dans et” sloganıyla düzenlenen festivale başta Kazakistan veTürkiye olmak üzere çeşitli ülkelerden çocuklar katılıyor.

Kazakistan ve Özbekistan’dan ünlü sanatçılarında katıldığıfestivalde, ülkelerin kültürel ve folklorik dans gösterileri sunuluyor.

Kemer’in tanıtımına katkı sağlamak ve ülkelerin kültürel vesanatsal anlamda kaynaşması amacıyla yapılan festivalin, yarın yapılacak galatöreniyle sona ereceği belirtildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye BaşkanıTopaloğlu, belediye olarak Kemer’in tanıtımı için her türlü projeye imza atmayahazır olduklarını söyledi.

Başkan Topaloğlu, organizatörlerin gelecek sene festivalitekrar Kemer’de düzenlemek istediklerini aktardıklarını belirterek, “Pandeminedeniyle bu seneki festivale katılan ülke sayısı azmış. Gelecek senedüzenlenecek olan festival için bizden destek istediler. Biz de her türlüdesteği vereceğimizi ilettik. Kemer’in tanıtımı için her zaman elimizi taşınaltına koymaya hazırız.” diye konuştu.

Ziyaret sonrası Başkan Topaloğlu, organizatörlere çeşitlihediyeler takdim etti.

Gelecek sene yapılacak olan festivale, Türkiye’nin yanı sıraKazakistan, Özbekistan, Rusya, Kırgızistan, Ukrayna, Litvanya, Belarus gibiülkelerden çocukların katılacağı bildirildi.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları