ANTALYA'YA GELEN ZİYARETÇİ SAYISI 11 MİLYONU GEÇTİ
2023 yılı Ocak-Ağustos aylarında Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısı geçen yıla göre yaklaşık % 20 oranında artış gösterdi.AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu turizm verilerini değerlendirdi.

AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu turizm verilerine ilişkin yaptığı değerlendirmede;  “Antalya gelen ziyaretçi bakımından ön görümüze paralel bir artış gösterdi. Ana pazarlarımızdan olan Rusya Fed. geçen yıla göre % 32,5 oranında büyüyerek en yüksek pazar payına sahip milliyet oldu. 

Rusya Fed. vatandaşları  tüm olumsuz koşullara rağmen  en fazla tercih ettiği tatil noktası Antalya oldu. Bir diğer büyük hacimli kaynak pazarımız olan Almanya’dan gelen ziyaretçi sayısı 2 milyonu aşarak geçen yıla göre % 17,3 büyüme gösterdi.

Almanya dünyada sayı ve harcama bakımından en büyük hacme sahip kaynak pazarlardan birisi durumunda. Bu pazardan daha yüksek beklentilerimiz var. Türkiye talebinin özellikle kış döneminde daha da artacağını bekliyoruz. Birleşik Krallık 1 milyona yaklaşan ziyaretçi sayısı ile Antalya için tüm zamanların rekorunu kırdı ve geçen yıla göre yaklaşık % 15 oranında büyüdü. 

Polonya, büyük potansiyel barındıran önemli bir kaynak, yükselişini beklentimiz doğrultusunda geçen yıla göre yaklaşık % 40 oranında  artırarak milliyet pazar payında 4. sırada yer aldı. Savaş nedeni ile büyük kayıp yaşadığımız Ukrayna da büyüme trendine girerek % 100’ü aşan talep ile 10. sırada yer aldı.  Kış döneminde de geçen yıla göre artış sürecinin devam etmesini bekliyoruz. Çalışmalarımız, turizm hareketlerinin 12 ay talep eğrisinin orantılı şekilde devam etmesi yönünde sürmektedir.” ifadelerini kullandı.

https://www.haberturizm.com/antalya-ya-gelen-ziyaretci-sayisi-aciklandi/29365/
Turizm Gündem, siyasete ve politikaya girmeden turizm personelini ilgilendiren , turizm hakkında çıkmış önemli haberleri, sosyal bir mecrada paylaşmak amacıyla kurulmuştur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları